10 Уроків по створенню відмінних меню навігації для ваших веб-сайтів

0
256

У своїй роботі, чимало часу приділяв розробці різних видів меню навігації для сайтів, як із застосуванням jQuery, так і використовуючи чистий стиль CSS3 без додаткових зображень і підключаються javascript. Вирішив всі напрацювання по темі зібрати воєдино і викласти в якості своєрідної збірки уроків по створенню меню навігації. В огляді представлені різні типи меню, за стилем виконання та функціоналу, багаторівневі з випадними меню, меню в популярному стилі «акордеон», вертикальні і горизонтальні з динамічними ефектами, прості і складні за своєю структурою.
Відштовхуючись від цих уроків, виходячи з наведених прикладів, експериментуючи і застосувавши трохи фантазії, ви з легкістю зможете зробити свій сайт таким, що виділяється із загальної маси, ефектним і незабутнім.

? Натиснувши на заголовок, ви потрапите безпосередньо на сторінку з детальним описом всього процесу, а жмякнув по картинці, перейдете на сторінку з прикладом роботи вибраного вами меню ?

1. Чистий стиль меню за допомогою CSS3

Меню навигации CSS3

При створенні цього чудового меню використовувалися чисті стилі і функції CSS3, без будь-яких додаткових файлів зображень і javascript. З підтримкою сучасними браузерами нових стандартів CSS3, стало можливим використовувати в розробці дизайну сайтів, всі чарівні властивості магії CSS3. Застосовуючи на практиці дану техніку створення меню, можна досягти приголомшливих результатів.

2. Меню «Акордеон» без javascript і зображень

Меню «Аккордеон»

З цього уроку ви дізнаєтеся, як за допомогою стилів і нових властивостей CSS3, не використовуючи javascript і зображення, можна закрити відмінне, функціональне і швидко працює меню в стилі «акордеон».

3. Меню «акордеон» на основі jQuery, CSS

Меню Аккордеон

Детальний мануал по створенню гарного меню в стилі «акордеон» з допомогою CSS і бібліотеки jQuery. Меню тестувалося і чудово працює у всіх сучасних браузерах. Використання функції лінійного градієнта css3 в оформленні, робить це меню більш виразним і динамічним.

4. Вертикальне меню для сайту на основі CSS

Вертикальное меню для сайта

В уроці представлений весь процес виготовлення цікавого, вертикального меню для сайту, повністю побудованого на використанні CSS і невеликого файлу зображення, яке при бажанні Ви з легкістю зможете відредагувати його під свої потреби.

5. Вертикальне меню навігації з підменю CSS

Меню навигации CSS с подменю

В продовження попереднього уроку, додано докладний опис варіанти створення вертикального меню з вкладеними підпунктами

6. Блок навігації в стилі «Акордеон»

Навигация в стиле аккордеон

Невеликий, але в теж час докладний урок по створенню якісного, з невеликою кількістю HTML, CSS і JavaScript коду, з красивим інтерфейсом, блоку навігації в стилі «Акордеон».

7. Багаторівневе меню за допомогою jQuery

Многоуровневое меню навигации

Ще одне цікаве рішення в плані створення багаторівневого меню навігації з використанням jQuery. Крос-браузерность кінцевого продукту, JQuery анімація і градієнт CSS3 робить навігаційний блок ще більш привабливим.

8. Красиве меню з випадаючими підпунктами

Меню с выпадающими подпунктами

Мені подобається, коли меню веде себе як списки, що розкриваються. Майстровий люд часто використовує JavaScript, щоб досягти цього ефекту, в уроці ж розписано, як досягти бажаного, застосовуючи тільки чисті стилі і функції CSS.

9. Відмінне горизонтальне меню з CSS і jQuery

Отличное горизонтальное меню

З цього уроку ви дізнаєтеся, як зробити гарне меню з випадаючими підпунктами. Привертає увагу нестандартне рішення виводу підменю, не як зазвичай, прямо під основними пунктами меню, а елементи підменю вирівняні по лівому краю, з відображенням безпосередньо під панеллю навігації.

10. Меню навігації в стилі Lava-Lamp

Lava-Lamp menu

Переклад та адаптована версія уроку щодо створення красивого, горизонтального меню в стилі “Lava-Lamp. В інтернеті представлено багато версій меню виконаних в цьому стилі, спираючись на отримані знання з уроку, ви вільно зможете створити щось своє індивідуальне.

¦ ¦ ¦ ¦ ¦

На цьому поки все. У цій добірці представлено лише мала частина того, що можна зробити в плані створення красивих і індивідуальних, а головне функціональних меню навігації для ваших проектів. Надіюсь, хтось знайде для себе відповідний варіант і використовує його у своїй роботі по благоустрою сайту. Якщо комусь сподобалася стаття, коментуйте, діліться з друзями через Твіттер, Google+ та інші соц. сервіси, а можна просто додати статтю в закладки