5 нових плагінів для автоматичного резервного копіювання блогів WordPress

0
219

Про WordPress і все що з ним пов’язано пишу рідко, але сподіваюся, що влучно. Час від часу віддаю належне цій популярному движку блогів. WordPress використовується мільйонами сайтів, є системою з відкритим вихідним кодом, дуже гнучка в налаштуваннях і постійно розширюваним функціоналом за допомогою величезної кількості плагінів.
Однією з нагальних необхідностей будь-якого сайту або блогу є створення резервних копій баз даних та всіх файлів сайту. Зовсім чудово, якщо ці копії будуть створюватися автоматично і вирушати в надійне місце, будь то комп’ютер користувача, FTP-сервер, або на електронну поштову скриньку, і нарешті, десяток хмарних сховищ Dropbox, SkyDrive, Google Drive і інші.
Для створення резервних копій бази даних свого блогу я використовував різні плагіни, по сей день у мене не виникає ніяких нарікань до перевіреного BackUpWordPress, зі своїм завданням цей плагін справляється на всі 100%. Але тим і хороший WordPress, що навколо нього постійно якась двіжуха, кожен день знаходиш і відкриваєш щось нове. Одного разу я задався метою знайти інші, прості, але в теж час ефективні інструменти, для створення резервних копій блогу з подальшою передачею їх в одне із хмарних сховищ на повному автоматі. Після нетривалих пошуків і швидкого тестування роботи плагінів, у мене намалювалася своєрідна добірка інструментів, на які хотілося б звернути вашу увагу.
Всі плагіни згадані в статті, що передбачають періодичне резервне копіювання даних сайту/блогу, яке ініціює сам блогер або власник сайту.

PressBackup

PressBackup це самий простий, як запевняють розробники, плагін для автоматичного резервного копіювання вашого блогу/сайту WordPress. В деяких моментах щодо простоти плагіна я з авторами все ж таки посперечався, але що стосується функціоналу і доступних налаштувань, з цим все в повному порядку. Для використання плагіна вам буде потрібно завести аккаунт в Pressbackup.com, що й буде запропоновано негайно при активації плагіна, в цьому я і вбачаю деяку незручність, хоча реєстрація ні до чого не зобов’язує, а лише надає в розпорядження користувача всі доступні інструменти сервісу і місце для зберігання копій.
PressBackup дозволяє планувати резервне копіювання всього сайту в автоматичному режимі, а також виконання копіювання вручну, всякий раз, коли вам це буде потрібно. Після створення резервна копія може бути переміщена в одне із захищених сховищ за вашим вибором: E-mail, FTP-сервер, Pressbackup, Dropbox або Amazon S3. Надалі Ви зможете легко відновлювати резервні копії, а також використовувати їх у разі переміщення блогу на інший хостинг/домен. Плагін досить свіжий, перекладу на Російську поки немає, але розібратися з настройками інтуїтивно буде неважко.

WordPress Backup to Dropbox

Резервное копирование блога WordPress

Назва плагіна говорить сама за себе, інструмент працює у зв’язці з Dropbox і дозволяє завантажувати створені резервні копії вашого сайту у це хмарне сховище файлів. Стандартна установка, досить гнучкі налаштування плагіна, з допомогою яких ви можете визначати список файлів і папок для резервування, встановити розклад створення копій і т. д. Плагін переведений на Російську, так що розібратися з настройками в адміністративній частині плагіна буде нескладно. Присутня можливість, за окрему плату, підключення додаткових функцій. З цією справою не розбирався, але ті кому воно дуже треба, при величезному бажанні і наявності зайвих «бабосов», зможуть скористатися цією пропозицією.

BackWPup

Резервное копирование WordPress

Якщо вже робити ставку на просте і швидке створення резервних копій свого блогу/сайту, то варто придивитися, а краще всього спробувати в справі, саме цей плагін. BackWPup відмінний інструмент для резервування всіх файлів вашого сайту і баз даних в будь-якому зручному для вас місці. Для зберігання копій плагін дозволяє використовувати такі сховища як: DropBox, Microsoft Azure, SugarSync, RackSpaceCloud,Google Storage, Amazon S3. Так само для зберігання ви можете вказати будь-яку папку на вашому сервері або завантажити упакований архів собі на комп’ютер, плагін підтримує безліч форматів зберігання даних: WP XML Export, tar.bz2, tar, zip, tar.bz. В плагіні є ще одна дуже корисна фішка — це оптимізація бази даних, за допомогою якої ви зможете оптимізувати таблиці бази даних перед створенням резервних копій.

wp Time Machine

Резервное копирование WordPress

Ще один чудовий інструмент для створення та збереження баз даних сайту на зовнішніх сховищах Dropbox, Amazon S3 або на FTP. Також за допомогою цього плагіна ви можете легко і швидко створити копію всіх файлів вашого сайту, і відправити їх на зберігання будь-якої з вищезазначених сервісів. Налаштування плагіна стандартні, тобто вам потрібно тільки вибрати файли, папки або базу даних для резервування і місце куди будуть відправлені створені копії.

Google Drive for WordPress

Резервное копирование блога WordPress в Google Drive

Віднедавна, а якщо бути точним з 24 квітня 2012 року, Google обзавівся своїм хмарним сховищем Google Drive і нам було б гріх не скористатися цим сервісом для зберігання своїх файлів, в тому числі і резервних копій наших сайтів, а допоможе нам в цьому спеціальний плагін Google Drive for WordPress. Дуже простий і в теж час досить функціональний плагін з мінімум налаштувань. Після встановлення плагіну, вам необхідно буде ввести облікові дані облікового запису Google і вказати періодичність створення резервних копій, які можна створювати як вручну, тобто на вимогу, так і на повному автоматі. Плагін дозволяє зберігати базу даних, а також папки і файли всього сайту.

Підіб’ємо підсумки:

Всі способи резервного копіювання WordPress розглянуті в статті досить-таки прості у використанні і гарні кожен по-своєму. Для себе я давно визначився, Ви ж можете вибрати будь-який з цих інструментів, так само як і вибрати будь хмарної сервіс для зберігання резервних копій даних вашого сайту/блогу працює на Woprdpress. Як говориться:- “лише б радість!

З Повагою, Андрій

Буду вдячний, якщо поділитеся посиланням на запис в своїх соціальних мережах: