Адмінка WordPress — кожному своє

0
175

Хто з нас, підсіли в свій час на WP, не замислювався про благоустрій адмін-панелі цієї машини? Не помилюся, якщо стверджуватиму, що практично всі, хто хоч якимось боком в темі. Ось і мене, коли почав більш або менш розбиратися, що до чого в роботі з цим движком, коли перестав сахатися від WP сюрпризів, як наслідків моєї невгамовної спраги пізнання, став не на жарт напружувати розвал і нагромадження панують в стандартній адмін-панелі WP. Передбачаю вигуки типу: «…ширяючи ти чого це треба було робити одразу!» Може бути і так.

Виклав скрін для тих хто не знає або став забувати, як виглядає стандартна адмінка wordpress. На перший погляд, все продумано до дрібниць, розкладено по полицях, доступно і зрозуміло в управлінні, начебто чого ще бажати. Справа в тому, що втягуючись у роботу з wp, поступово починаєш виявляти, що саме для тебе багато чого стає зайвим і не зручним, а часом і заважає плідній створення нетлінки.

Стандартная консоль WordPress

Інформації на цей рахунок благо хоч ставок — гати, тільки не лінуйся читай і експериментуй. Насамперед мені хотілося спростити доступ до всіх розділів панелі управління, знайшов рішення швидко, скомпонувавши і перебудувавши меню адмінки з допомогою відомого плагіна Ozh’ Admin Drop Down Menu.

Плагин Admin Drop Down Menu

Якщо коротко, то плагін перетворює вертикальне меню в горизонтальне, тим самим надаючи можливість швидкого доступу до будь-якої функції адмінки WordPress в 1 клік — чого ще бажати? Детально ознайомитися з описом плагіна можете тут…

Розібравшись з меню, звільнивши простір перейшов до не менш важливої частини облаштування своєї адмін-панелі, а саме, до можливості налаштування виводу різних віджетів на сторінці консолі, резонно вважаючи, деякі зайвими на цьому святі життя. Як відключити непотрібні віджети консолі детально розписує Kama, як стандартним способом «Налаштування екрану», так і на програмному рівні, додаючи функцію у файлі теми functions.php. Метод робочий і мені більш ніж сподобався, але все ж залишалися сумніви, вдарилася у всі тяжкі і став експериментувати, хотів знайти функцію для відключення meta box, тобто все тих же блоків, які просто з’являються в певному місці.

Не можу сказати точно, навіщо намагався все ускладнити, але уявіть собі, нарив у буржуїнів, на мою більш просте рішення в плані виконання функціонального коду (терміни ще в освоєнні, так що …).
І так, як і з першим методом для відключення віджетів в адмінці, необхідно в файл functions.php вашої теми вписати наступний код:

add_action('admin_init', 'rw_remove_dashboard_widgets');
function rw_remove_dashboard_widgets() {
//remove_meta_box('dashboard_right_now', 'dashboard', 'normal'); // прямо зараз
//remove_meta_box('dashboard_recent_comments', 'dashboard', 'normal'); // останні коментарі
remove_meta_box('dashboard_incoming_links', 'dashboard', 'normal'); // вхідні посилання
remove_meta_box('dashboard_plugins', 'dashboard', 'normal'); // плагіни
//remove_meta_box('dashboard_quick_press', 'dashboard', 'normal'); // швидка публікація
remove_meta_box('dashboard_recent_drafts', 'dashboard', 'normal'); // полседние чернетки
remove_meta_box('dashboard_primary', 'dashboard', 'normal'); // блог wordpress
remove_meta_box('dashboard_secondary', 'dashboard', 'normal'); // інші новини wordpress
}

add_action(‘admin_init’, ‘rw_remove_dashboard_widgets’);
function rw_remove_dashboard_widgets() {
//remove_meta_box(‘dashboard_right_now’, ‘dashboard’, ‘normal’); // прямо зараз
//remove_meta_box(‘dashboard_recent_comments’, ‘dashboard’, ‘normal’); // останні коментарі
remove_meta_box(‘dashboard_incoming_links’, ‘dashboard’, ‘normal’); // вхідні посилання
remove_meta_box(‘dashboard_plugins’, ‘dashboard’, ‘normal’); // плагіни//remove_meta_box(‘dashboard_quick_press’, ‘dashboard’, ‘normal’); // швидка публікація
remove_meta_box(‘dashboard_recent_drafts’, ‘dashboard’, ‘normal’); // полседние чернетки
remove_meta_box(‘dashboard_primary’, ‘dashboard’, ‘normal’); // блог wordpress
remove_meta_box(‘dashboard_secondary’, ‘dashboard’, ‘normal’); // інші новини wordpress
}

Вставив код пояснення до рядків, яка за що відповідає при виведенні віджетів. Видаляти безпосередньо в коді нічого не треба, так що показав приклад, як їх можна просто закоментувати, тим самим дозволяючи чи забороняючи вилучення того чи іншого блоку. Проробивши все це і вставте код з прикладу, ми отримуємо консоль WordPress з наявністю 3 віджетів: «Прямо зараз», «Швидка публікація», «Свіжі коментарі».

В сутності, як пояснив мені згодом Kama, використання функції remove_meta_box, це в даному і конкретному випадку, цитую: «всі ті ж яйця тільки з боку…» та різниця, за великим рахунком, полягає лише в естетичності вигляду самого коду. З цього робимо висновок, можна застосовувати будь-який із запропонованих способів, підсумок один — мінімізуємо панель управління на свій розсуд.

Рухаючись далі по шляху облаштування консолі, не можу не відзначити використання корисних плагінів для адмінки:

OneClick Installer. Знати б на перед поставив би його одним з перших. Дуже зручно, з допомогою цього плагіна всі інші, встановлювати набагато простіше.

One Click Plugin Updater Можливість оновлення будь-якого плагіна в один клік. Зручно, коли не відключена перевірка нових плагінів і WP із завидною завзятістю і наполегливістю намагається вам про це нагадати.

PlugInstaller Практично ті ж функції, що і в попереднього, особливість у тому, що цей плагін не запитує викачаних, а працює з плагінами безпосередньо з репозиторію WordPress.

Який з трьох виберете не знаю ( може скопом поставите ), знаю одне точно, що для автоматизації роботи з WordPress будь-який з них не зашкодить точно, а все пізнається в порівнянні, як нас хтось, колись вчив…

У загальному і цілому, підводячи підсумок всьому написаному і закруглюючи, хочу зазначити, що мети своєї я домігся, адмін-панель свого блогу привів у потрібний мені вид. Прошу не сприймати цю статтю, як керівництво до дії, так як розписаний не повний(дізнатися б весь процес автоматизації управління блогом WP, лише невеликі особисті начерки. Люди працюють по темі, діляться з іншими, пишуть про це, інформації багато, цікавої і не дуже, шукайте та знайдете…

Навів на думки і розвіяв сумніви: Тимур (Kama)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here