Denwer і KIS — помилка встановлення прав на запис у файл hosts

0
70

Шляхом відновлення операційну систему(win7 максимальна), настроїв і обкатав всі необхідні програми під свої потреби. Звичайно ж не забув і про Denwer, хіба забудеш. Вирішив оновити і цей набір web-розробника до останньої версії. Ну, а раз вирішив, так і зробив. Скачав останній пакет інсталятора Denwer і не довго думаючи, без тіні сумніву запустив установку.

Ось тут то, друзі мої, мене і чекав несподіваний сюрприз. При установці, з якогось переляку, вилізла помилка, безпардонно повідомляє про те, що не вдалося встановити права на запис у файл hosts. Установник Денвера, білим по чорному сповістив про це і не запропонував ні чого путнього в плані вирішення цієї проблеми, ну хіба що, спробувати перезавантажити комп’ютер багатостраждальний ))))).

Ошибка Denwer

Зізнаюся, трохи несподівано було побачити таке повідомлення. Якого біса, які права? Завжди в системі працюю під адміном»(тут не потрібно вигуків з приводу втрати цноти і безпеки осі), а значить дозволу виставлені по повній.

Хм, обкурил всю ситуевину спокійно і прийшов до висновку, що крім антівірусника, вставляти палиці в колеса ніхто і ніщо не може, а встановлений у мене і продуктивно справляється, з різного роду заразою, напичканый наваротами KIS 2012. Звернув свій не затуманений погляд у бік цього захисника, а не заніс він, який з компонентів Денвера в розряд не довірених програм. Точно, так і виявилось при розгляді, сам установник пакету Denwer і всі його застосування, були поміщені підозрілим «Каспером» в розділ об’єктів зі слабкими обмеженнями. Слабких обмежень стало достатньо, що б зробити установку і подальший запуск локального сервера недоступним, і як наслідок, виникнення помилки встановлення прав на запис у файл hosts (Can not write hosts).

Виявляється, віднедавна, антивірус Касперського став завзято захищати файл hosts від запису, що і призводить до збою установки, старту і перезапуску Denwer. Всі рухи зі зміною прав доступу і запускати від імені адміністратора, виявляються марними. «Касперыч» добре виконує свою роботу, повертаючи все на круги своя, наполегливо не пускає сторонні програми до тіла файлу hosts, з точки зору безпеки, за що йому честь і хвала.

Існує пара способів виправити ситуацію з помилкою запуску Денвера:

  • Перший — це на час установки, запуску і роботи з локальним сервером тупо взяти і відключити захист Касперського. Спосіб звичайно найпростіший, але аж ніяк не продуманий і надійний. Хвилююче для користувача, так і негоже якось залишати систему без захисту під час роботи.
  • Другий спосіб виправлення помилки, на мій погляд, правильний у всіх відносинах і логічно виводиться з кореня виникнення самої помилки. Все дуже просто, щоб виправити ситуацію досить буде під час установки локального сервера на комп’ютер скористатися першим способом і на час установки відключити захист антівірусника. Денвер встане чітко і без помилок, але наступний старт або перезапуск, при включеному захисті будуть знову не можливі. Щоб раз і на завжди позбутися від цієї проблеми, необхідно додати miniperl.exe з набору в Денвер довірені програми.

Простіше всього це зробити так:

Відкрити головне вікно KIS, зайти в налаштування, вибрати пункт «Контроль програм», у вікні, сміливо натиснути на кнопку «Програми» :

Исправляем ошибку Denwer

Відкриється список програм розділених по групах: довірені, слабкі і сильні обмеження і зовсім недоверенные. У групі зі слабкими обмеженнями знаходимо miniperl.exe, тиснемо правою кнопой миші на файлі і з випадаючого списку вибираємо: Перемістити в групу > Довірені.

Изменить права доступа программ

Все-про! На довершення всього, натиснувши на кнопку «ОК», так необхідна для коректного запуску і роботи всього комплексу «Денвер», програма miniperl, буде переміщена і закріплена в групі довірених програм, що надалі забезпечить нам запуск локального сервера без косяків, Касперський більше не буде заважати запуску «Денвера».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here