Десять безкоштовних програм для запису дисків

0
159

Що таке безкоштовне ПО, у кожного,більш-менш адекватного користувача, є своя думка на цей рахунок. Одні, надувши щоки, геть відкидають і роблять вибір на користь комерційних продуктів, в яких приваблює не тільки повагу і розкрученість бренду розробників, але і послуги технічної підтримки. Багато хто вважає, що у free і opensource рішень не завидне майбутнє і, намагаються обходити їх стороною. Мабуть в нашій багатостраждальній державі, більшість самозабутньо вірять в непогрішність безкоштовного і вільно розповсюджуваного ПЗ, без тіні сумніву застосовують його в повсякденній роботі і настільки ж щиро пропагують його використання. Думаю пояснювати причини і передумови такої любові до безкоштовного, сенсу немає.

Можна до хрипоти і втрати свідомості сперечатися про переваги і недоліки вільно розповсюджуваних продуктів, мир і злагода буде досягнутий в одному, всі вони володіють однією важливою якістю — свободою вибору, яку безкоштовні програми нам надають. Якщо набуваючи ПО розробників на комерційній основі користувачі найчастіше виходять товщину свого гаманця, або віянь моди, то при виборі вільних продуктів, орієнтир береться на свої власні потреби і невгамовну фантазію.
Якщо раптом якась програма виявилася не в тему або тупо не сподобалася, можна, приклавши мінімум зусиль, перепробувати масу інших продуктів, за своїми характеристиками наближаються, а частенько і затыкающих за пояс інші представлені на ринку комерційні рішення.
Щоб не уславитися пустомелей і відкинути нападки распупыренных, всезнаючих і при бабосах, користувачів, наведу невелику добірку програм для запису оптичних дисків, здатних скласти гідну альтернативу платним програмам і є обов’язковим елементом в арсеналі кожного користувача ПК. Хоча, як кажуть, кожному своє або на смак і колір — товаришів немає, загалом щось типу цього…

InfraRecorder

Розробник: infrarecorder.org
Розмір дистрибутива: 3,3 Мб
ОС: Windows 2000/XP/Vista/7

Запис CD і DVD, відкритий вихідний код і підтримка роботи з ISO , BIN/CUE-образами дисків. З перезаписуваними і мультисессионными оптичними носіями, InfraRecorder працює на ура, вміє знаходити спільну мову з Audio CD і двошаровими DVD, а також оснащена функціями клонування дисків та перевірки їх на предмет помилок. Відмінною особливістю програми є інтерфейс, виконаний в стилі провідника Windows і перекладений на сорок з гаком мов, включаючи російську. На сайті розробника Крістіана Киндала (Christian Kindahl) представлена портативна версія InfraRecorder, що працює з будь-якого флеш-накопичувача.

InfraRecorder

Nero 9 Lite

Розробник: nero.com
Розмір дистрибутива: 31,6 Мб
ОС: Windows XP/Vista/7

Спрощений варіант навороченого пакету для запису дисків Nero Burning ROM. Повернений на продуктах компанії Nero в самий раз, якщо не лякають обмеження free версії програми. Програма записує CD і DVD, копіює їх, а також очищає перезаписувані диски і надає відомості про використовувані болванках. Додаток Nero 9 Lite створено з прицілом на потенційних покупців повній версії улюбленого пакету, і тому заклик користувача зробити вибір на користь комерційного продукту, присутня у вигляді діалогових вікон. Nero 9 Lite встановлює в браузер Internet Explorer панель інструментів Ask.com і робить це наполегливо навіть при знятій у налаштуваннях установника галочці. Надалі непотрібний компонент можна видалити через панель управління Windows, але напружує сам факт примусової установки тулбара.

Бесплатная программа для записи дисков

BurnAware Free

Розробник: burnaware.com
Розмір дистрибутива: 5,9 Мб
ОС: Windows NT/2000/XP/Vista/7

Інструментарій для «пропалення» CD, DVD і Blu-ray. Програма дозволяє записувати Audio-CD, DVD-Video і MP3-диски, створювати мультисесійні і завантажувальні носії, ну і звичайно формувати з них ISO-образи. В BurnAware Free передбачений модуль автоматичного оновлення через Інтернет і механізм перевірки записаних даних, що дозволяє упевнитися, що все пройшло тип — топ. Русифікований інтерфейс, правда до перекладу довідки у авторів не дійшли руки. Насторожує спроба установки Windows тулбар Ask.com тому тим, хто задумає покрутити інструмент у руках, радимо проявляти обережність при його установці на комп’ютер. Необхідно враховувати , що BurnAware Free не вміє створювати точні копії CD та DVD — в комерційних редакціях продукту дана функція присутня, але сьогодні не про них.

Программа для записи дисков

ImgBurn

Розробник: imgburn.com
Розмір дистрибутива: 4,4 Мб
ОС: всі версії Windows, Linux (при використанні середовища Wine)

Незважаючи на безкоштовність, програма є потужним інструментом для повноцінної роботи з CD, DVD, HD DVD і Blu-ray дисками. ImgBurn підтримує формати BIN, CUE, DI, DVD, GI, IMG, ISO, MDS, NRG і PDI, дозволяє користувачеві створювати аудіодиски з файлів MP3, MP4, MPC, OGG, PCM, WAV, WMA і інших, взаємодіє з будь-якими оптичними приводами і перевіряє якість запису даних. Величезна кількість настройок програми, що дозволяє користувачеві гнучко маніпулювати характеристиками утиліти і налаштовувати її на свій лад. Цікавим є те, що всі виконувані ImgBurn операції протоколюються і у вигляді звіту демонструються в спеціальному вікні, виведеним поруч з головним вікном додатка. Починаючим користувачам, мабуть буде важкувато розібратися, а от власникам комп’ютерів зі стажем і знанням справи, вона повинна припасти до двору.

ImgBurn

CDBurnerXP

Розробник: cdburnerxp.se
Розмір дистрибутива: 6,3 Мб
ОС: Windows 2000/XP/Vista/7

Програма CDBurnerXP практично ні в чому не поступається ImgBurn, хіба що, інтерфейс — більш простий у використанні і зрозумілий пересічному користувачеві. Утиліта має вбудований менеджер друку обкладинок для дисків, модуль перетворення NRG і BIN-образів в ISO, і звичайно непоганий набір інструментів для створення аудіодисків з файлів форматів MP3, WAV, OGG, FLAC і WMA. Ця програма варта того, щоб звернути на неї свою увагу.

CDBurnerXP

DeepBurner Free

Розробник: deepburner.com
Розмір дистрибутива: 2,7 Мб
ОС: всі версії Windows

Ще один, свідомо урізаний розробниками, комерційний продукт. DeepBurner Free відмінно взаємодіє з CD і DVD-носіями (мультисесійні так само в темі), записує запозичені з ISO-образу дані і створює аудіодиски без проблем. Інтерфейс, виконаний в стилі провідника Windows, повністю зрусифікована, настроюваний розмір буфера приводу, ну і звичайно ж модуль перевірки оновлень, усе це і багато іншого реалізовано в програмі. Передбачена портативна версія утиліти, так що, DeepBurner Free завжди можна буде мати під рукою.

DeepBurner Free

Ashampoo Burning Studio Free

Розробник: ashampoo.com
Розмір дистрибутива: 8,2 Мб
ОС: Windows XP/Vista/7

Продукт німецької компанії Ashampoo, відрізняється від перерахованих в нашому оповіданні програм, можливостями запису даних на CD, DVD, Blu-ray і створення Audio-CD, Video-DVD, VCD, SVCD. Програма працює більш ніж з 1700 різними приводами, вміє копіювати носії і створювати образи у форматах ISO, CUE/BIN, ASHDISC, непогано справляється з перезаписуваними і мультисессионными дисками. Ashampoo Burning Studio Free, при величезному бажанні, можна використовувати для створення резервних копій даних і подальшого відновлення інформації. З недоліків німецького продукту, можна відзначити лише відсутність функції створення завантажувальних дисків, а це буває вкрай необхідним.

Ashampoo Burning Studio Free

Burn4Free

Розробник: burn4free.com
Розмір дистрибутива: 2,2 Мб
ОС: усі версії операційних систем Microsoft, починаючи з Windows 98

Програма з обойми утиліт для запису CD, DVD, AudioCD, пропалює ISO-образи, працює з різними музичними форматами, взаємодіє з більш ніж трьома тисячами моделей оптичних приводів і відрізняється іншими талантами, прихованими під шаром кнопок архаїчного і абсолютно безглуздого інтерфейсу, при погляді на який, навертаються скупі сльози співчуття. Через повсюдно спливаючих банерів, нагромадження клавіш, половина з яких при натисканні перекидає на рекламовані сайти, не так-то просто дістатися до закладеного в продукт функціоналу, якщо вийде, то можна прийти до висновку, що Burn4Free насправді вміє багато чого. Загалом, як кажуть, «на халяву і оцет солодкий».

Small CD-Writer

Розробник: small-cd-writer.com
Розмір дистрибутива: 411 кб
ОС: Windows (інформації про конкретних версіях немає)

Єдина в нашому огляді програма для запису CD і DVD, створена руками вітчизняних умільців. Ну ось вміють же коли захочуть. Програма з серії — все для людей і нічого зайвого. Від буржуїнських побратимів відрізняється насамперед мініатюрним розміром і роботою без установки. Додаток не вимагає місця для кешування файлів, дозволяє створювати многосессионные і завантажувальні диски, записувати ІЅО-образи компакт-дисків, переглядати всі сесії на диску і витягати з них файли, зберігати проекти на диску комп’ютера. Максимально спрощений інтерфейс в купе з автоматичним визначенням пишучого приводу і швидкості запису, дозволяють працювати з програмою користувачам, що мають будь-який рівень підготовки. Для перенесення файлів на оптичний носій досить в провіднику Windows і вибрати пункт меню «Відправити на Small CD-Writer» і у вікні натиснути кнопку «Записати».

Small CD-Writer Программа для записи дисков

Express Burn

Розробник: nch.com.au/burn/
Розмір дистрибутива: 470 кб
ОС: всі редакції Windows, Mac OS X (починаючи з версії 10.2)

«Прожигальщик» CD, DVD і Blu-ray мініатюрного розміру, незважаючи на це в обоймі Express Burn значаться такі функції, як запис даних, створення аудіо і відеодисків, копіювання оптичних носіїв і робота з ISO-образами. Розробники говорять про високої швидкості роботи і невимогливості до обчислювальних ресурсів комп’ютера. Яких-небудь істотних косяків і ляпів у Express Burn начебто не спостерігається, засмучує лише відсутність портативної версії програми, так необхідної для запуску з флеш-пристроїв.

Программы для записи дисков

Висновок

Я спробував уявити невеликий огляд лише деяких, корисних програм з серії програм для роботи з оптичними дисками, які не цураються копіткої роботи і виконують її «за безкоштовно». Вибір подібного роду програм величезний, в цьому можна переконатися, скориставшись будь-яким інтернет-пошукачем. Далеко не всі з них претендують на звання кращого з кращих, це справа смаку, потреб і переваг окремо взятого користувача. Виходячи зі своїх знань і якщо вибирати гідних кандидатів із перелічених у статті додатків, можу порекомендувати три інструменту — InfraRecorder, ImgBurn і суто з патріотичних міркувань, вітчизняний продукт — Small CD-Writer. Перший підійде всім без винятку користувачам, другий обов’язково порадує комп’ютерних гіків, які не звикли переплачувати за комерційні навороти, ну, а третій просто вселить надію в наші серця, і гордість за доморощених чарівників.

Якщо у Вас, други мої, виникне бажання поділитися своїми знахідками в даній області, не соромтеся, пишіть в коментарях і спільними зусиллями нам вдасться скласти добірку якісних, а найголовніше — безкоштовних програм для запису дисків.

Найближчим часом, при виник інтерес до теми, проведу детальний огляд найбільш популярних і затребуваних продуктів, які розповсюджуються на комерційній основі, це буде вже зовсім інша історія.

Огляд складено за матеріалами Андрія Крупинина

Не старість є найвірнішою ознакою зрілості, а вміння не розгубитися, прокинувшись на жвавій вулиці в центрі міста в нижній білизні.

Багатофункціональна програма Paragon Easy CD/DVD Recorder, дозволяє швидко і легко записати дані, аудіо та відео, скопіювати окремі доріжки аудіо-дисків, стиснути аудіо-файли і виконувати безліч інших операцій.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here