Диски швидкої антивірусної допомоги

0
123

Не помилюся якщо скажу, що кожен користувач, хоча б раз поситивший всесвітню смітник, в яку все більше і більше перетворюється «Інтернет», стикався з шкідливими програмами, тобто вірусами, різних мастей. Такі програми доставляють чимало неприємних моментів, особливо починаючим користувачам комп’ютерів.
Багатьох вводить в ступор і наганяє жах, отримана на машину(комп), в результаті блукань товаришів по різним говносайтам, зараза у вигляді вікна на весь екран з проханням надіслати платне SMS-повідомлення. Trojan.Winlock і багато її модифікації, інші не менш небезпечні вірусні епідемії, часом безжально зводять нанівець працездатність вашого електронного друга, і валять все нажите непосильною працею.
Сьогоднішній огляд присвятимо повністю завантажувальним диск швидкої антивірусної допомоги, озброївшись якими, буде простіше впоратися з различнми видами шкідливих програм.
Рішення про яких піде мова, дозволяють очистити комп’ютер від троянів-вимагачів, інфікованих і підозрілих об’єктів, а в разі гострої необхідності копіювати важливі файли на змінні накопичувачі або інший ПК.
За рідкісним винятком, всі запропоновані в огляді продукти, є безкоштовними і створені в надрах іменитих антивірусних лабораторій, що є важливим фактом.
І останнє з вступної: всі диски аварійного відновлення системи представлені у форматі ISO-образів, відповідно перш ніж використовувати, їх необхідно підготувати, попередньо витягти і записати засобами відповідних інструментів для запису CD і DVD.

Dr.Web LiveCD

Розмір: 136 Мб

Заснований на антивірусному сканері Dr.Web доступний LiveUSB-редакції, програмний клмплекс поставляється у вигляді завантажувального диска з операційною системою на базі Linux і вбудованим програмним забезпеченням, призначеним для перевірки і лікування комп’ютера, роботи з файловою системою, перегляду і редагування текстових файлів, перегляду веб-сторінок і ведення електронного листування. Інтерфейс Dr.Web LiveCD представлений англійською мовою, що не є добре, хоча для що зазнають «труднощі перекладу» користувачів передбачена російськомовна документація, за допомогою якої розібратися в тонкощах роботи продукту буде не складно.

Загрузочный диск Dr.Web LiveCD

Kaspersky Rescue Disk 10

Розмір: 196 Мб

Ну як же без Касперського? Без цих товаришів, звичайно ж, не обходиться жодна компанія по боротьбі з вірусною заразою. У плані швидкої антивірусної допомоги розробники «Лабораторії Касперського» випустили продукт, який базується на Linux-платформі з переведеним на 20 мов інтерфейсом, стилізованим під звичну багатьом користувачам Windows, що звичайно ж не може не радувати.
Крім антивірусного сканера, до складу продукту входить файловий менеджер Xfe, браузер Firefox, утиліти для налаштування мережі та створення знімків екрану, а також довідкова документація.
За запевненням спеців з «Лабораторії Касперського», Kaspersky Rescue Disk призначений для перевірки і лікування заражених x86 і х64-сумісних комп’ютерів, і застосовується при такій мірі зараження, коли не представляється можливим вилікувати ПК за допомогою антивірусних рішень, що запускаються під керуванням операційної системи.
Записати образ диска аварійного відновлення можна як на CD/DVD, так і на флешку. Всі іструкції в повному обсязі присутні на сайті розробника.

Диск аварийного восстановления Kaspersky Rescue Disk 10

Avast! BART CD

Розмір: 134 Мб

Функціональна начинка Avast! BART CD реалізована на гідному рівні, і єдине, що здатне відлякати потенційних користувачів даного рішення — його вартість, а це в районі 4000 руб. Правда з легкої руки розробника і по доброті душі буржуйської, доступне безкоштовне тестування продукту протягом 14 днів.
З ходу і наскоком завантажити продукт не вийде: спочатку треба геморой з заповненням спеціальної веб-форми і не жартівливим очікуванням схвалення представників компанії AVAST Software. Сплативши та виконавши всі вимоги розробників ви отримаєте дистрибутив програми. Будучи побудованою на базі Windows PE, розробка чеського колективу «заточена» виключно для відновлення працездатності комп’ютерів під управлінням операційних систем Microsoft. Для воскресіння ПК на диску передбачений антивірус, редактор реєстру та системних служб Windows, мережеві утиліти, програми для роботи з диском, файловий менеджер, а також інструментарій для видалення та перевстановлення конфліктуючих драйверів.

Загрузочный диск Avast! BART CD

AVG Rescue CD

Розмір: 80,5 Мбайт

По-перше: програмний комплекс, побудований на кодової базі Linux і надає користувачеві повністю працює антивірусне рішення AVG для перевірки різних файлових систем на предмет наявності шкідливого коду.
По-друге: у складі диска представлений файловий менеджер Midnight Commander, редактор реєстру Windows, утиліта для перевірки з’єднань в мережах на основі TCP/IP, а також додатки TestDisk і PhotoRec для відновлення даних.
На додаток до всього, в AVG Rescue CD присутній текстовий браузер Links, який стане не поганим підмогою при вирішенні складних питань, які потребують підтримки мережевого інтелекту. Загалом, рекомендую.

Антивирусное решение AVG

Live CD Vba32 Rescue

Розмір: 114 Мб

Специ компанії «ВирусБлокАда» випустили у світ завантажувальний диск аварійного відновлення системи після вірусного зараження, заснований базі Linux. Текстовий інтерфейс, перекладений на англійську, російська, білоруська і німецька мови, консольний антивірусний сканер, диспетчер файлів Midnight Commander і модуль налаштування мережевих параметрів для доступу до інтернету і оновлення сигнатурних баз. Все це є відмітними особливостями даного продукту, на які мабуть варто звернути увагу при виборі. Vba32 Rescue підтримує режим завантаження образу в пам’ять, що дозволяє виконувати паралельну перевірку декількох комп’ютерів, використовуючи один завантажувальний компакт-диск або USB-носій. Як створювати та розгортати ISO-образ на флеш-накопичувач, в деталях розписано в прикладеній інструкції.

Загрузочный диск Live CD Vba32

Висновок:

Зі швидкістю розмноження кроликів, або навіть ще швидше, десятки (якщо не сотні) тисяч нових шкідливих програм, що з’являються на світ, своєю появою все більше і більше ускладнюючи життя користувачам. Еволюція вірусів підстьобує в свою чергу, розвиток засобів і способів боротьби з цифровою заразою. Прикладом такого розвитку служать всі згадані у цьому огляді програми. Вибір не обмежується лише даними продуктами, він в даний час величезний.
Починаючим користувачам персональних комп’ютерів я б порадив звернути свій не затуманений погляд на вітчизняні розробки Kaspersky Rescue Disk і Dr.Web LiveCD, круті ж знавці IT-індустрії, мабуть обійдуться і без моїх порад…

Огляд написаний за матеріалами www.3dnews.ru.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here