Google позначить мобільні сайти в пошуковій видачі

0
1083

Дуже часто переходячи з мобільного видачі Google ми потрапляємо на сайти, які просто нереально дивитися на маленьких екранах, перекошений макет, ледве читається текст, розповзаються картинки і т. д. Звичайно такий розклад не розташовує до тривалого перебування користувачів на сайті і найчастіше, відвідувачі поспішають покинути такий ресурс.
Щоб хоч якось упорядкувати хаос пошукової видачі і дати користувачам мобільних пристроїв якусь підказку, в Google вирішили позначати в результатах пошуку всі сайти адаптовані для екранів мобільних пристроїв більш ніж конкретної фрази — «Для мобільних». Виглядати це буде приблизно так:

Як скоро ми зможемо побачити диво це? У хабра-блозі google пишуть що позначка «Для мобільних» у результатах пошуку з’явиться в найближчі кілька тижнів.
Які сторінки будуть позначатися таким ярликом? Всі сторінки сайту, які перевірені роботом Googlebot і відповідають наступним вимогам:

  • Оформлення сторінки адаптується до розмірів екрану, тому користувачеві не потрібно змінювати масштаб і використовувати горизонтальну прокрутку.
  • Посилання зручно натискати і вони розташовані на достатній відстані один від одного.
  • Текст читається без зміни масштабу.
  • Мінімальне, а краще всього повна відсутність використання технологій непідтримуваних мобільними пристроями, наприклад Flash.

Насамперед, дізнавшись такі новини, я зацікавився питанням, а як довідатися, відповідають сторінки мого блогу новим вимогам чи ні. Виявляється, все дуже просто, для цього необхідно зробити наступні дії:

  • Перш за все перевірити на оптимізацію для мобільних пристроїв.
  • Вивчити детальний звіт про зручність перегляду на мобільних пристроях, Інструментах для веб-майстрів. З його допомогою ви зможете виявити всі існуючі проблеми при перегляді з планшетів і смартфонів всього вашого сайту, а не тільки однієї сторінки.
  • Далі, не зайвим буде ознайомитися з оновленим керівництвом для веб-майстрів для створення і оптимізації мобільних версій сайтів.
  • Для систем управління контентом, таких як WordPress або Joomla, існує окреме керівництво по роботі з зовнішнім програмним забезпеченням, так що, якщо працюєте з цими двигунами, буде корисно почитати.

Обіцяють незабаром зробити всі інструменти і документи доступними російською мовою, хоча інструмент перевірки на адаптивність, інтуїтивно зрозумілий, від вас потрібно лише вбити адресу свого сайту і запустити перевірку, через кілька секунд вам буде виданий результат, виходячи з якого, ви будете вирішувати треба вам зайнятися оптимізацією вашого сайту.
Звичайно, першим ділом я поспішив скористатися цим інструментом, хоча і до цього проводив різні тести і знав, мій блог вже точно не на всі 100 підходить для перегляду на мобільних пристроях.
Так от, на сторінці перевірки, вбив адресу свого блогу і отримав на виході цілком собі пристойний результат: Awesome! This page is mobile-friendly, що в перекладі з буржуинского означає приблизно наступне: Приголомшливо! Ця сторінка дружить з мобільним.
Можна було звичайно порадіти, але не все так райдужно, помилок робот показав небагато-немало 180 шт. всі вони правда не так страшні, визначили наявність горизонтальної прокрутки при перегляді на смартфонах, на цю справу найближчим часом поки думаю подзабить, а от з картинками, все-таки доведеться попрацювати.

Результаты проверки сайта на адаптивность

Ну що друзі, готові ваші сайти і блоги до нових реалій? А реалії такі, що користувачів, які «серфингуют» інтернет з різних мобільних пристроїв, ставати все більше і більше, і з цим потрібно рахуватися, подобається нам це чи ні, тим більше планується, що при пошуку на мобільних пристроях наявність відповідної оптимізації буде враховуватися при ранжируванні результатів.
Ломка по-любому неминуча, але знаю одне, інтернет стає ще зручніше. Виникнуть запитання чи ви захочете поділитися власним досвідом створення мобільних сайтів з іншими, форум для веб-майстрів завжди відкритий)).

З Повагою, Андрій .

Буду всім вдячний, якщо підтримайте проект — додавши блог виключення AdBlock та поділіться посиланням на запис в своїх соціальних мережах: