Огляд дійсно корисних інструментів для розробників CSS

0
184

Всім доброго дня чи ночі.
Незалежно від розміру і масштабу проекту, css-верстка завжди є процесом не тільки цікавим і захоплюючим, але і до всього іншого, досить виснажливим, і займає багато часу. Навіть якщо ви досвідчений веб-розробник, який розмовляє ти з таблиць каскадних стилів (CSS), який досконало володіє магією CSS, то і в цьому випадку, вам не завадить мати у своїй обоймі, набір хороших інструментів, який може істотно підвищити продуктивність, так і просто позбавити вас від рутинної роботи.
У своїх статтях, я розповідав про деяких онлайн-інструменти, окремо і докладно розповів у свій час, про досить простому і абсолютно безкоштовному веб-генераторі CSS3, з контролем над базовими атрибутами CSS3. Але цього мало за визначенням, на просторах інтернету створюються і плідно працюють безліч корисних ресурсів, покликаних полегшити «не легкий» працю веб-розробників всіх мастей.

Сьогодні хочу познайомити вас, шановні мої читачі, з більш повним списком дійсно корисних інструментів для розробників CSS. Увійшли в огляд сервіси, кожен по своєму гарний або не дуже, вибір завжди залишається за вами. Ну, а стало бути, без зайвої метушні, уважно читаємо, вибираємо і продовжуємо творити добре і вічне :)))

Для зручності сприйняття, я розділив усі ці інструменти на різні категорії, які допоможуть вам легко знайти потрібні тільки, що відповідають вашим запитам і невгамовної фантазії.

Спрайт / Sprites

CSS Sprite Generator

Простенький, але спритний спрайт-генератор, який створює один спрайт зображення і генерує відповідний код CSS для вас.


CSS Sprite – Online CSS Sprite Builder / Generator

Інтерактивний інструмент, щоб допомогти веб-дизайнерам і веб-розробникам для створення CSS Sprites. Все, що потрібно зробити, це завантажити декілька файлів, а сервіс з легкістю генерує спрайт зображення, супроводивши результат легкотравним кодом HTML і CSS.


Генератор CSS спрайтів

CSS Спрайт-генератор буде об’єднувати завантажені зображення в один спрайт і генерувати вихідний код CSS. Важливим і приємним фактором є присутність Російської мови в інтерфейсі цього онлайн-інструментарію, що істотно полегшує роботу з сервісом. Хочете запустити локальну копію? Тепер ви це можете.


Кольори / Colors

CSS Color Editor

CSS Color Editor дозволяє вам замінити кольорову схему вашого сайту, не перелопачивая весь файл CSS. Ви робите вибір локального файлу CSS, вибираєте новий колір, а потім завантажуєте файл стилів, з новими кодами кольору, автоматично зміненими на льоту.


Color Palette Generator

Даний інструмент дозволяє завантажити зображення для подальшої генерації колірної палітри, на основі первинних кольорів зображення. Корисний механізм для швидкого захоплення певного кольору в зображенні.


Colour Contrast Check

За допомогою цієї веб-утиліти, ви легко зможете перевірити колірний контраст, попередньо вказавши колір фону і переднього плану. Наприклад, буває дуже корисно, коли необхідно визначити контрастність тексту на тлі заданого кольору або ж при перегляді на чорно-білому екрані(так-так буває і таке).


ColorZilla

ColorZilla це знайоме багатьом розширення для Firefox, пропонує користувачам самі передові інструменти, в обоймі доповнення вибору кольору, перегляд панелі, повна збільшення сторінки, розширення дозволяє отримувати різну інформацію про елементи DOM швидко і легко, підтримка firebug, і ще купа різних корисностей.

CSS3 Генератори

CSS3 Generator

Звичний і зрозумілий онлайн-генератор CSS3 з повним набором функцій, відмінно справляється з генерацією коду для border radius, box shadow, text shadow, RGBA, @font-face, multiple columns, box resize, box sizing і outline.


Coded Bits

Якщо в двох словах, Coded Bits це цілий портал де відібрані кращі онлайнові інструменти для генерації коду CSS. На сервісі зібрані воєдино і чудово працюють всі необхідні для веб-розробників механізми. Назвіть як хочете, студія, комбайн css3, якщо хочете Coded Bits, це своєрідний «швейцарський ніж» з набором корисних функцій для веб-дизайнерів, розробників та інших, які мислять у правильному напрямку «людей-людей». За великим рахунком, отримавши в своєму активі цей інструментарій, можна не смикатися особливо і працювати в своє задоволення, на благо всім стражденним, створюючи дивовижні і красиві інтернет-проекти.


Із серії онлайн-генераторів CSS3, хочу запропонувати списком інструменти, призначені для генерації коду окремих функцій css3:

  • CSS Border Radius
   Формує «border-radius» з підтримкою в Mozilla, WebKit і стандартних CSS3.
  • CSS3 Gradient Generator
   Генерує лінійний градієнт» для Mozilla і WebKit браузерів, а так само з недавніх пір включена підтримка Opera11 + Internet Explorer 8 +.
  • CSS3 Learning Tool
   Можливість швидко перевірити, чи є конкретна властивість CSS3 підтримується вашим браузером, з попутною генерацією коду.
  • @font-face Generator
   Простий у використанні CSS3 @font-face генератор, без особливих надмірностей і наворотів, завантажуєте шрифт, вибираєте з трьох стилів CSS, укладаєте угоду і дивіться результат.

  Аналіз та налагодження CSS

  CSS Analyzer

  Сервіс для повного аналізу вашого CSS на відповідність параметрам служби перевірки W3C, з використанням різних тестів функцій CSS.


  Сервіс перевірки від W3C CSS

  Перевірка каскадних таблиць стилів (CSS) та документів (X) HTML з вбудованими таблицями стилів. Все дуже просто і лаконічно, введіть url вашого файлу стилів або html документа, сміливо тисніть кнопку «Перевірити» і отримуєте результат, поганий чи хороший залежить тільки від вас і ваших знань по темі.


  Firebug

  Один із найпопулярніших інструментів веб-розробників — Firebug є надбудовою браузера Firefox, яка дозволяє редагувати, налагоджувати і контролювати CSS, HTML, JavaScript. Зручний перегляд HTML-коду сторінки. Функція Inspect дозволяє точно визначити місцезнаходження тега того чи іншого елемента, переглянути все «прив’язані» до нього властивості та стилі. Редагування HTML і CSS прямо в браузері. Можна змінювати атрибути тегів і значення властивостей для того, щоб побачити зміни. Зручно для тих випадків, коли потрібно шляхом експериментів знайти найбільш прийнятний варіант оформлення створюваної сторінки. Налагодження JavaScript. Відстеження процесу завантаження сторінки. Перегляд HTTP-заголовків звичайних і AJAX-запитів. Ви можете використовувати Firebug Lite в IE, Opera, і Safari.


  Оптимізація CSS

  CSS Drive CSS Compressor

  Сервіс для оптимізації вашого CSS. Нормальний режим дозволяє вибрати один з трьох рівнів стиснення, в залежності від того, наскільки чітким ви хочете бачити стислий CSS. Ви завжди можете перейти в розширений режим для більш тонкої настройки, оптимізації.


  Robson CSS Compressor

  Ще один хороший компресор CSS. Розробники сервісу докрутили всі функції і в даний момент ви можете в повній мірі випробувати можливості цього онлайн-інструменту.


  Ну що друзі, сподіваюся я ні кого не втомив великою кількістю «бука», але мабуть варто перевести дух і продовжити розповідь про корисні інструменти для веб-розробників вже в наступний раз. А розповісти ще багато є про що. У найближчому майбутньому розглянемо збірки підручних сервісів з таких категорій, як «Шпаргалки CSS», «Селектори», «Форматування CSS», «Перетворювачі» і підтримка функцій CSS конкретними браузерами. Тема воістину величезна і не менш захоплююча, так що чекаю ваших коментарів, відгуків на статтю і звичайно ж посилання на цікаві ресурси, які вам траплялися на очі. Про гідних нашої і вашої уваги ми обов’язково поговоримо і розповімо всім-всім-всім.

  З Повагою, Андрій .

  Буду всім вдячний, якщо підтримайте проект — додавши блог виключення AdBlock та поділіться посиланням на запис в своїх соціальних мережах: