Огляд засобів для боротьби з плагіатом

0
189

Сьогодні дійшли нарешті руки до актуальної теми, яка не перестає розбурхувати уми і інші частини тіла всього інтернет-співтовариства. Плагіат, копіювання, бля, так чисто тупа крадіжка чужих думок та ідей, чи не це гаряча тема.

Треба визнати, що часом вся ця боротьба з плагіатом скидається на параною. Не здивуюся, якщо незабаром з’явиться мудило, який зуміє забабахати патент на сам алфавіт і таблицю множення.

Простим користувачам, не стурбованим всієї цієї блого-сайтовой гармидером, по барабану патент і авторські права, більше інтересу до патенции. І коли вдається накрити якого-небудь злодюжку ,часто наша інтернет-браття виявляється зовсім не на стороні власника інтелектуальної власності, а швидше навіть навпаки.

Але чорт візьми, кому як не блогерам відомо, що встановлення авторства буває деколи просто необхідно. Крадіжка в блогерською середовищі процвітає суцільно і поруч, хто то в нахабну копіює повний текст, не змінюючи навіть ком, хто то рерайтит. Рерайтинг (від англійського слова rewrite – «переписувати») тема окрема, ціла технологія і її в цій статті я торкатися не буду.

Якщо мали, але в статті вказують джерело і авторську посилання, це навіть буває на користь, а якщо тупо спизд…і?

Для перевірки унікальності та виявлення плагіату розроблені і продовжують створюватися як програмні продукти, так і онлайн-сервіси.

Після зовсім не ліричного вступу, ми підібралися до нашого огляду засобів боротьби з хитромудыми і всюдисущими плагіаторами. Перед тим як распоясаюсь і піду у всі тяжкі описі, хочу сказати, що існує найпростіший спосіб виявлення унікальності тексту, це всього навсього всім відомі пошукові системи. В кінці оповідання опишу сам принцип дії, а поки…

Ще в бутність свою роботи на біржі контенту Advego доводилося мати справу з цікавою і, на мій погляд, однією з кращих програм цього напряму. І так, давайте почнемо саме з неї:

Advego Plagiatus

Проста у використанні, але в той же час досить швидка і точна за результатами пошуку утиліта.

Для визначення автентичності тексту Advego Plagiatus використовує два методи аналізу унікальності – простий і глибокий. За замовчуванням використовується простий і швидкий . Для другого методу необхідно більше часу, так як пошук відбувається за схожим фразам і словосочитаниям.

Знизити час перевірки можна за допомогою налаштувань порогу унікальності тексту, тобто встановлюєте значення, при якому вже можна зробити висновок про те, що стаття нахабним чином скопійована.
Для аналізу Ви можете вводити текст у вікно програми, а так само використовувати лінк на матеріал. При цьому програма прогляне код сторінки і розпізнає текст. Після цього Вам залишиться натиснути на кнопку «Перевірити унікальність» і почекати результату, утиліта все зробить сама.
Результат або вердикт виведеться по завершенні аналізу, це детальний звіт про якість унікальності, ступінь збігу, ну і самі джерела, де був запозичений текст.
Важливим є той факт, що програма повністю безкоштовна, не потребує встановлення, оновлюється з завидною постійністю і визначає плагіат в більшості випадків.

Прибрати до рук і почати використовувати програму Ви можете тут: Скачати Advego Plagiatus


Double Content Finder 1.2

Ще одна утиліта з обойми антиплагиаторов, досить спритна, працює автономно, не маючи ніяких налаштувань з уточнення параметрів запиту, тим самим роблячи роботу до неподобства простий. Привертає безкоштовність і можливість сприймати могутній російську мову.

Double Content Finder

Як завжди доступність і простота, в більшості випадків, має на увазі недосконалість і Double Content Finde не є винятком. Косяком програми можна вважати, що вона спрямована тільки на пошук однакових текстів. Пропускає найменший Рерайт, видаючи його за авторський, але все ж хороша утиліта для визначення самих ресурсів які не чисті на руку і крадуть чужі думки без вказівки джерела.

Дізнатися більше та завантажити програму Ви зможете на сайті розробника: TextBroker


Praide Unique Content Analyser 2

Інструмент для визначення унікальності тексту більш просунутий і настроюється, ніж описаний вище Double Conten. Гнучкість налаштувань полягає в наявності трьох варіантів введення даних, це робота з посиланням на web-сторінку з перевіряється текстом, з файлом у форматі TXT або HTML, а також з текстом, введеним вручну або вставленим з буфера обміну.
При виборі роботи з посиланням, утиліта перевірить текст і дасть можливість користувачу виправити утримання в разі потреби.

Проверка текста на уникальность Praide Unique

Недоліком програми, є її не пристойна повільність, яку можна пояснити лише великою кількістю запитів виконуваних утилітою. Але в кінцевому підсумку, яка по суті різниця, важливий результат, а результат роботи програми досить не поганий.
Praide Unique Content Analyser у процесі перевірки на пряму використовує надійні пошукові системи, такі як: Yahoo, «Яндекс», Mail.Ru Google, даючи можливість вибору з яким саме пошукачем працювати. Круті (як яйця прям) користувачі можуть додавати і свій пошуковик.
Захист IP, фоновий режим і з’єднання через проксі-сервер, навороти з серії корисних, особливо фоновий режим, так як сам пошук може зайняти час десь близько години і утиліта не буде заважати в такому режимі працювати з іншими додатками.

Переглянути та завантажити програму можна на сайті розробника: com-seo.ru

Ось такі зовсім не важкі і дуже корисні програмні продукти допоможуть Вам зрозуміти, а не слупили ви чий небудь текст або ідею (випадково), і не мають вас у збоченій формі.

Під кінець, як і обіцяв на початку посту, розповім про самому простому способі перевірки унікальності тексту використовуючи пошукові системи.
Спосіб не тільки простий, але і найшвидший. Для перевірки вам необхідно буде скопіювати фразу з тексту, взяти в лапки її і вбити в будь-який пошуковик Google, «Яндекс» або в іншої.
Цікавіше і ефективніше вдатися до допомоги пошукової машини Nigma.ru, яка шукає відразу в декількох системах: «Яндекс», Google, «Рамблер», Bing, Yahoo, Altavista, Aport і звичайно в кореневій базі Nigma.
Звичайно, таким методом не завжди вдасться виявити плагіат (особливо якщо матеріал був скопійований не повністю), проте нехтування авторських прав пошукові машини відразу виявлять.

Для прикладу і щоб не уславитися пустомелей, викладаю скрін аналізу даної статті за допомогою улюбленої мною програми Advego Plagiatus:

Тест статьи

В наступний раз, розглянемо онлайн-сервіси, які можна використовувати для перевірки унікальності тексту, таких не мало, ну а ми поговоримо про найбільш популярних і ефективних. Навіщо нам непотріб?

З Повагою, Андрій .

Буду всім вдячний, якщо підтримайте проект — додавши блог виключення AdBlock та поділіться посиланням на запис в своїх соціальних мережах: