Плагін BackUpWordPress — резервне копіювання вашого сайту і баз даних WordPress

0
200

Сьогодні хочу ближче познайомити вас з ще одним відмінним інструментом для створення резервних копій файлів і баз даних вашого сайту/блогу в автоматичному режимі, докладно розповісти про плагіні BackUpWordPress, як чудову альтернативу своїм більш розкрученим побратимам, не всю потрібну лірику можете пропустити і перейти безпосередньо до опису плагіна, хоча передісторія теж іноді буває цікавою.

Сподіваюся всі знайомі з таким поняттям, як резервне копіювання баз даних і файлів і хоча б час від часу використовуєте дану операцію для своїх блогів/сайтів. Для чого потрібно періодично виконувати бекап (backup) файлів і бази даних, це інша історія і розписана вона у всіх подробицях достатньо. Якщо ви користуєтеся послугами більш — менш якісного хостера, то начебто і хвилюватися нема про що, більшість з них надають можливість щоденного копіювання на автоматі. Знову ж ні хто не заважає створювати повний бекап файлів за допомогою різних FTP-клієнтів, а резервні копії баз даних можна легко виконувати через phpMyAdmin.

Все це чудово, але ті хто одного разу конкретно підсів на WordPress, найчастіше воліють вести справи безпосередньо через адмінку цього движка, за допомогою спеціальних плагінів, яких настряпано в надлишку. Ваш покірний слуга то ж не є винятком і до останнього часу для резервного копіювання баз даних, без особливих турбот і хвилювань, використовував найпопулярніший плагін WordPress Database Backup, але все хороше колись закінчується, так сталося і з цим плагіном.

Вийшло чергове оновлення движка WordPress, я не багато почекавши і придивившись, все ж оновився до останньої версії, порадів тому, що все пройшло без косяків і з ще більшим ентузіазмом продовжив вести щоденник. Яке ж було моє здивування, коли я в певний час не отримав на свою адресу чергову копію бази даних свого блогу. З якогось переляку плагін WordPress Database Backup геть відмовився працювати з новою версією WP. Першим ділом почалися гарячкові пошуки причин такого непотребства, колупання коду движка, запити в пошуковик з описом бага і приємне спілкування з технарями хостингу. У підсумку всіх рухів причин конфлікту плагіна так і не було виявлено, а звичка залишилася, ну я і пішов у всі тяжкі, вдарився в пошуки гідної заміни і уявіть собі — знайшов.

Знайшов не помітний такий з вигляду, не дуже розкручений, але насправді дуже навіть спритний, не важкий, а головне функціональний плагін BackUpWordPress для створення резервних копій файлів і баз даних блогу. Давайте розглянемо все по порядку, установку, нюанси настройки і роботи з плагіном BackUpWordPress.

Для початку необхідно плагін отримати, тобто Завантажити архів з самою останньою версією собі на комп’ютер. Розпакувати і з допомогою FTP-клієнта залити папку [backupwordpress] в директорію плагінів вашого блогу, зазвичай це /wp-content/plugins. Потім пройти в адмику блогу, знайти в розділі «Плагіни» BackUpWordPress і без страшно активувати плагін. Все, на панелі адміністрування в розділі «Інструменти» з’явиться новий пунктик «Backups», то він нам і знадобитися для подальшої роботи з налаштування резервного копіювання.

Резервное копирование Backups

Натиснувши на пункт розділу інструментів «Backups» перед вами відкриється вікно налаштувань створення резервного копіювання файлів і баз даних вашого блогу. Не знаю з якої причини, але інтерфейс плагіна переведений на російську не повністю, хоча для роботи достатньо, що б зрозуміти що до чого. Для повної ясності внесу пояснення по кожному пункту, яких треба сказати зовсім не багато, плагін заряджений на виконання тільки самих необхідних завдань, нічого зайвого.

І так, перейдемо безпосередньо до налаштування. У верхній частині панелі управління резервним копіюванням, перед вами постануть пару кнопок і невелика інформація про запланованих завданнях і розмірі ваших даних, в залежності від обраних об’єктів копіювання, це сайт або повністю, або лише баз даних.

Настройки копирования баз данных

? Перший пункт проінформує вас про те, що ваші бази даних будуть архівуватися автоматично щотижня (вибирається в настройках) . Наступне резервне копіювання буде відбуватися в … — … — … — … і архів буде збережено … /wp-content/backups, а так само продубльований і відправлений на Email (вибирається в настройках).

? Другий пункт інформує про розмір вашого сайту повністю або ж тільки баз даних (вибирається в настройках).

? У третьому пункті вказаний Email адресу, прописаний в налаштуваннях, куди будуть відправлятися всі резервні копії.

Але перш ніж з’явилася вся ця інформація, слід провести попередню настройку і задати параметри створення резервних копій, для цього сміливо жмякаете по кнопці «Setting». Після чого плануєте завдання копіювання за пунктами, яких, на користь плагіна треба сказати, зовсім не багато і всі вони інтуїтивно зрозумілі:

Резервное копирование WordPress

Плагін BackUpWordPress дуже простий в плані налаштувань, але все ж давайте пройдемося по пунктах трохи детальніше раптом хтось вчасно «не зніметься з ручника».

? Automatic Backups — У цьому пункті вам буде запропоновано на вибір два варіанти створення резервних копій, на повному автоматі (Backup my site automatically) або в ручному режимі (No automatic backups), відзначаєте потрібний вам варіант.

? Frequency of backups — Тут вам потрібно вибрати , як часто буде відбуватися автоматичне резервне копіювання, кожен день, раз в тиждень або кожен місяць. Якщо оновлюєте блозі не дуже часто, то один раз в тиждень думаю достатньо.

? What to Backup — Цей пункт дає вам можливість визначитися з тим, що буде копіюватися в резерв. Ви зможете вибрати створення копій файлів і баз даних разом, тільки баз даних або файлів сайту окремо. Я наприклад використовую плагін для створення архіву баз даних, всі файли блогу резервирую через FTP .

? Number of backups — В цьому параметрі виставляєте кількість останніх збережених копій, наприклад при виборі 5 зберігатимуться п’ять останніх копій, інші будуть видалятися з сервера, тим самим вивільняючи місце, якого завжди ох, як не вистачає.

? Email backups — Думаю, тут все зрозуміло, просто пропишіть адресу, на який і будуть відправлятися всі резервні копії. До речі, листи приходять швидко і, що зовсім приємно, з поясненнями на рідному нашому Російською мовою.

? Excludes — Впишіть в поле, розділяючи їх комами список файлів, або шляху каталогів, які ви не хочете включати в резервну копію.

Всі!!! Налаштування резервного копіювання вашого сайту і баз даних на цьому закінчена, залишається тільки натиснути на кнопку: «Save Changes» і прибувати в повній впевненості, що всі ваші зусилля не пропадуть дарма у разі будь-яких неприємностей. Для того щоб зовсім заспокоїтися, а заодно і протестувати роботу плагіна, вгорі вікна керування натисніть кнопку: «Зробити копію», і через деякий час перевірте свою поштову скриньку.

BackUpWordPress

Версія плагіна: 3.6.2

Вимоги: WP 3.9 або вище

Сумісний: WP 4.7

Останнє оновлення: 2016-8-17

Завантажити останню версію: http://wordpress.org/extend/plugins/backupwordpress/

Друзі, сподіваюся на вашу участь і жваве обговорення теми, пишіть в коментарях, які ви використовуєте інструменти для створення резервних копій своїх проектів. Всім удачі і теплого літа ?.

З Повагою, Андрій .

Буду всім вдячний, якщо підтримайте проект — додавши блог виключення AdBlock та поділіться посиланням на запис в своїх соціальних мережах: