Плагін Configure SMTP — вирішення проблем з відправкою листів в WordPress

0
64

Не часто пишу про WordPress, так як про нього пишуть практично всі і багато, мабуть так діє цей движок на народ, подібно епідемії. Ось і мене зачепила зараза, і все із-за виниклої проблеми з доставкою листів через WP. Як виявилося існує цей неприємний глюк давно і періодично дає про себе знати багатьом хто працює з WordPress. Взагалі цей движок не дає розслабитися і постійно доводиться орудувати лопатою розгрібаючи купу проблем, що виникають в процесі ведення блогу.

Накотив косяк з відправкою листів, після переїзду на новий хостинг і оновлення движка . Тихо-мирно, після обнови, вирішив перевірити форму зворотного зв’язку, а так само відправити бекап бази даних до себе на пошту. Листи начебто і йшли, а в поштовій скриньці тиша і спокій. Звичайно я сприйняв все це без істерики, вже звик до выкидонам движка. Перекурив і зібравшись з думками став шукати рішення та спосіб усунення неполадок.
Першим ділом пробив свій хостинг на наявність підтримки функції mail (), все в порядку було. Став шукати спосіб для відправки пошти через SMTP.
Рішень як виявилося пропонують багато, наприклад Lecactus запропонував трохи підправити код у файлі wp-includes/class-phpmailer.php. Варіант за виконанням відмінний, але мені не допоміг.
Тут понеслася душа в рай», в хід пішли один плагін за іншим, ставив різні і багато, але з тих чи інших причин відмовлявся від їх використання.
Створення e-mail виду [email protected], по ряду причин теж не принесло позитивних результатів.
Коли став закипати мозок і сходитися очі в купу, натрапив на непримітний такий плагинчик Configure SMTP. У нас опис цього плагіна зустрів лише один раз і то поверхневе, може просто погано шукав. Рішуче зайшов до автора на сайт, почитав в міру своїх знань буржуинского і вирішив спробувати до купи ще й цей спосіб. Поставив плагін до себе на блозі і незважаючи на всю непоказну і легковажність, допоміг «буржуінскій бродяга» змученому Російському користувачеві, пішли листи на пошту, і найголовніше стали доходити до адресата.

І так давайте детально розглянемо роботу плагіна для налаштування SMTP розсилки в WordPress:

Configure SMTP

Плагін Configure SMTP використовується для налаштування SMTP розсилки в WordPress, у тому числі підтримки відправки електронної пошти через SSL/TLS (наприклад, Gmail). Практично змушує WordPress відправляти пошту не через php-функцію mail(), через sendmail хостингового серверу, а через smtp якого-небудь іншого сервера.

Для початку роботи потрібно завантажити плагін з авторською майданчики Configure SMTP. Потім по накатаній, встановити плагін до себе на блозі в папку з плагінами …wp-content/plugins, сміливо активувати його через «меню адміністратора Плагіни в WordPress і перейти до не хитрим налаштувань, через адмін панель SMTP, яка з’явиться в адмінці після активації.
Налаштувань плагін містить не дуже багато і ви без праці зможете з усім розібратися, для більшої наочності можете подивитися скріншот панелі управления6

Настройка Configure SMTP

Тепер давайте розберемо по пунктах, що так як налаштовувати.

Send e-mail via GMail ? — Якщо бажаєте використовувати службу Gmail для відправки пошти, відзначаєте галочкою і параметри Gmail выставятся автоматом, вам залишиться тільки ввести ім’я користувача та пароль. У випадку ж використання іншого сервера, прописуємо параметри smtp свого поштового сервера і відповідно відзначати перший пункт не треба.

SMTP host — За замовчуванням стоїть «localhost» , якщо у вас не працює отже прописуєте свій, наприклад, Yandex — це буде пошти smtp.yandex.ru

SMTP port — Номер порту, як правило це 25

Secure connection prefix — Вибір префікса для безпечних з’єднань SMTP через SSL або TLS

Use SMTPAuth? — Якщо Аутентифікація встановлена то необхідно надати ім’я користувача SMTP і пароль, що і слід зробити в наступних пунктах.

SMTP username — Ім’я користувача SMTP ( ваш поштовий ящик )

SMTP password — пароль Просто до вашої пошти і все.

Wordwrap length — Ставите, якщо вже дуже припекло, число символів повідомлення при переносі слів.

Наступні два пункти можна залишити як є, тоді будуть використані налаштування за замовчуванням або ж прописати свої дані:

Sender e-mail — Набори адрес електронної пошти для всіх вихідних повідомлень. Залиште пустим, щоб використовувати за замовчуванням WordPress.

Sender name — Ім’я або список імен, від кого будуть відправлені повідомлення. Залиште пустим, щоб використовувати за замовчуванням WordPress.

Все, більше ніяких налаштувань у плагіна немає, він повністю готовий до роботи, залишилося тільки зберегти всі зміни, з упевненим виглядом натиснувши на кнопку «Save Changes»
В плагіні є дуже корисна фішка, відразу після установки, вам надається можливість протестувати відправку електронної пошти і упевнитися в правильності налаштувань вашого блогу на роботу з поштою. Для цього, в самому низу панелі управління плагіном, легким натисканням на кнопку «Send test e-mail» вирушає тестове повідомлення на ваш e-mail.
Перевіряєте поштову скриньку і милуєтеся доставленої кореспонденцією в повному обсязі.

Розробники плагіна нестоят на місці і оперативно випустили оновлену версію свого дітища, це звичайно радує. Для мене залишається загадкою одне, чому сам оновлений движок WP 3.0.1 вперто продовжує ігнорувати прикрий глюк з відправкою листів.

Автор: Скотт Райлі
Версія: 3.0.1
Останнє оновлення: 2010-09-29
Сумісність: WP 2.8 — 3.0.1
Завантажити оновлену версію: [ ZIP ]

У свій час, чисто для себе зробив переклад плагіна configure-smtp 2.7, перекладати там в принципі особливо і нема чого, все інтуїтивно зрозуміло і так, але хочеться все ж читати рідною мовою про те, що робиш в плані налаштувань. Так що кого зацікавить можете завантажити і протестувати російськомовний плагін Configure SMTP версії 2.7:

Завантажити російську версію плагіна: [ ZIP ]

Негайно після того, як лист відправлено, в голову приходять свіжі думки. (закон листа)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here