Плагін WP Smush.it — оптимізація зображень у WordPress

0
417

Організовуючи блогу на движку WordPress, звичайно ж постало питання про зменшення розміру завантажуваних зображень з мінімальною втратою якості. WordPress як система управління блогом багато в чому чудова, але аж надто заклопотана і вимагає витрат ресурсів сервера. Зменшити навантаження на сервер і тим самим прискорити завантаження сторінок блогу можна різними способами, про це написано гора статей.
Мене цікавив спосіб оптимізації зображень, стиснення безпосередньо при завантаженні і вставці в запис, а так само можливість відкоту до оригіналу в разі такої необхідності. Перелопачивая матеріал по цій темі, в чертогах буржуїнів, як це найчастіше й буває, натрапив на цікавий плагін WP Smush.it, про нього я і хочу розповісти вам детальніше.

Плагін WP Smush.it

Плагин WP Smush.it

Велика частина навантаження на ваш сервер відбувається при завантаженні зображень, плагін WP Smush.it оптимізує зображення, стискає і видаляє тимчасові і невикористовувані кольору з JPEG, GIF і PNG файлів, тим самим зменшуючи розмір на пару-трійку відсотків. Ці зміни звичайно не настільки великі і глобальні для кожного файлу окремо, але все це стає суттєвою, коли розраховується розмір зображень щодо всього сайту!

Як плагін працює?

При завантаженні картинок, які ви додаєте до запису або на сторінки, автоматично запускається обробка зображень плагіном Smush.it, вам при цьому робити нічого не треба.

Як бути з вже завантаженими картинками і використовуваними в записах? Усі дуже навіть просто, відкривши бібліотеку медіафайлів, у колонці праворуч, при активації плагіна, з’явиться пунктик для управління обробки зображень за допомогою Smush.it. На скріншоті видно принцип дій, так що думаю проблем виникнути не повинно.

Установка і використання

Насамперед потрібно мати сам плагін, тобто завантажити WP Smush.it, потім отриманий архів розпакувати в папку з плагінами wp-content/plugins , зайти в адмін частину вашого блогу і активувати. Все, модуль готовий до роботи відразу після активації, яких би то не було додаткових налаштувань в плагіні просто немає. Авторами плагіна реалізована можливість відкоту до початкових розмірів картинок, тобто якщо з якихось причин вас не влаштує оброблений плагіном файл зображення ( втрати якості зведені до мінімуму і на око не видно), простим натисканням на кнопку Re-smush, повернете картинку в початковий стан.

Простота у використанні, без зайвих наваротов і копань в коді движка, помітне прискорення завантаження сторінок блогу, все це і привернуло мою увагу в цьому корисному на мій погляд, інструмент для оптимізації WordPress в цілому. Сподіваюся, що інформація буде корисною і хотілося б дізнатися вашу думку на рахунок роботи плагіна WP Smush.it

Всіх з наступаючим Новим роком! Удачі і здоров’я, а все інше самі добудемо…

Дай бог, щоб Новий рік був не коротший за попередній!
Кожен Новий рік починав нове життя, але вистачало її ненадовго, бо жити-то треба!