Швидкий пошук різних кодів для символів

0
95

Практично щодня в своїй роботі, при розробці чергового проекту, при написанні статей, або ж просто спілкуючись на форумах і в соціальних мережах, ми використовуємо ті або інші коди символів UNICODE, ASCII, шістнадцятковий і HTML. Тримати в голові всю мішанину позначень не реально, та й нема чого. Для цього можна використовувати різного виду шпаргалки, таблиці кодів, благо цього добра, досить представлено в мережі інтернет.

Сьогодні хочу розповісти про двох цікавих і дуже корисних онлайн-ресурсах, за допомогою яких ви завжди зможете здійснити швидкий пошук різних кодів. Дуже зручно завжди мати під рукою (або у списку закладок) свою бібліотеку кодів символів.

1. Character-Code.com

Дуже зручний ресурс, динамічна таблиця, в якій представлений величезний набір різних кодів для символів, на всі випадки життя. Для швидкого пошуку всі символи розбиті за категоріями. Представлені коди ASCII, шістнадцятковий і HTML. Присутній вибір потрібної вам мови, в тому числі і російська, що вже саме по собі добре. Ви з легкістю знайдете позначення символів пунктуації, різного виду стрілок і символьних позначень валют.

Перейти до сервісу »

2. Unicodinator

Справжня онлайн бібліотека символів UNICODE, які можуть замінити іконки або зображення. Ресурс надає можливість простої і зручної навігації по блокам UNICODE від коду 0000 до коду DFFF. На проекті налагоджена й відмінно працює пошукова система символів, так що знайти необхідний, не складе великої праці.
При натисканні на потрібний вам символ виводиться код HTML і Java/C/Python, який ви можете надалі використовувати в своїх проектах.

Онлайн библиотека символов UNICODE

Перейти до сервісу »

Розкрию ма-а-ленький секрет (раптом хтось ще не в курсі), код будь-якого символа можна дізнатися не відходячи від каси, прямо з під Windows, варто лише пройти по шляху:
Пуск >> Виконати >> charmap (%windir%\system32\charmap.exe) і вашому погляду відкриється докладна таблиця символів, яка служить для перегляду символів, включених в обраний шрифт, і відображає такі набори символів: Windows, DOS і Юнікод. Звичайно, це трохи інша історія, але для повної ясності, думаю інформація буде не зайвою.

Таблица символов Windows

Сподіваюся, багато хто з вас, шановні читачі, поповнять свою обойму онлайн інструментів, цими простими, але дуже корисними сервісами. І у вас завжди під рукою (або у списку закладок), буде своя бібліотека кодів символів.

Бажаю вам удачі в створенні успішних і цікавих проектів.

Shurawi

А на десерт сьогодні — приклад того, як простими рухами руки, прямо у вікні вашого браузера, можна малювати дивні візерунки, під релаксуючу музику відриваючись від реальності:

Interactive generator art

Буду вдячний, якщо поділитеся цією статтею в соціальних мережах або додасте в закладки:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here