Знайомимося — Dr.Web Бастіон Pro

0
310

Не хочу і не буду починати одвічний спір, який антивірусний програмний продукт краще, просто вся ця метушня і розбризкування слин вже неабияк набридла. Для банального ознайомлення і щоб ввести в курс справи не досвідченого користувача, сьогодні об’єктом нашої уваги я вибрав — бандл Dr.Web Бастіон Pro для Windows. Чесності заради повинен визнати, що відчуваю не підроблений інтерес до всіх продуктів цієї компанії.

І так, тепер давайте розглянемо що до чого. Незважаючи на наявність потужних вбудованих засобів блокування шкідливих програм, для забезпечення надійної роботи комп’ютера і захисту його від зовнішніх атак необхідні спеціальні програмні комплекси. Для забезпечення максимального рівня захисту користувачі встановлюють зазвичай відразу кілька додатків — це, як мінімум, антивірус і брандмауер. Сьогодні популярністю користуються і мобільні антивіруси, та криптографічний софт.

Dr.Web Бастіон Pro для Windows є універсальним захисним рішенням, комплект з двох продуктів — програма для захисту ПК від шкідливого ПО Dr.Web Security Space Pro і криптографа Atlansys Bastion…
Давайте познайомимося з кожним окремо, дізнаємося як працювати з даними продуктами.

Настройка DrWeb

Dr.Web Security Space Pro

Dr.Web Security Space Pro включає в себе кілька модулів. Цікаво те, що кожен модуль можна відключати, наприклад, якщо він заважає Вашій повсякденній роботі. Модулі забезпечені своїми настройками, завдяки цьому навіть недосвідчений користувач зможе налаштувати його для себе.

Регистрация Dr.Web

Антивірусний механізм безсумнівно є основним з модулів і інтегрований в SpIDer Guard. В його параметрах вказується режим перевірки та використання евристичного аналізу. Тут же включаються додаткові можливості програми, наприклад, необхідність перевірки об’єктів локальній мережі і на знімних носіях. У розділі «Запобігання підозрілих дій» програма дозволяє задати заборона модифікацій системного файлу і важливих об’єктів Windows. У спеціальному розділі складається список виключених шляхів і файлів. Наприклад, таким чином можна виключити зі списку перевірки папка з медіафайлами або документами. Користувач вибирає і дії над виявленими зараженими об’єктами. Програма пропонує лікувати інфіковані файли і переміщати в карантин невиліковних або підозрілі, так само як і потенційно небезпечні рекламні програми, програми для злому, програми-жарти.

Уведомления Dr.Web Firewall

З модулем SpIDer Mail все зрозуміло з назви, займається перевіркою всієї електронної пошти, як вхідною, так і вихідною, розробники запевняють — вороги не пройдуть. Налаштовується просто вказуєте модулю дії щодо інфікованою, невиліковною або підозрілої писанини. Цей модуль може використовуватися як антиспам фільтр.

З’явилася нова функція продукту від Dr.Web — SpIDer Gate, тобто міжмережевий екран. Призначення цього модуля є перевірка вхідного і вихідного HTTP-трафіку. Модуль дозволяє встановити пріоритет сканування, в залежності від продуктивності комп’ютера і швидкості Інтернет-з’єднання. За замовчуванням встановлений середній пріоритет. Однак якщо комп’ютер не дуже потужний, можна зменшити пріоритет, щоб програма не заважала повсякденній роботі. В розширених налаштуваннях вказані програми, які будуть блокуватися. Там же користувач зможе вказати програми, які будуть перевірятися по всіх HTTP-портів. Можна створити правила для цього додатка, а так само або заборонити, або дозволити з’єднання з Інтернетом.

Програма дозволяє використовувати три режиму. У першому брандмауер буде вирішувати всі невідомі з’єднання. З одного боку, такий режим не буде заважати в повсякденній роботі, а з іншого в ньому можна пропустити зовнішні атаки або запуск шкідливих програм. У найбільш жорсткому режимі, в якому блокуються невідомі сполуки, брандмауер заборонить роботу всіх додатків, які вимагають мережевий доступ. В інтерактивному режимі, встановленим за замовчуванням брандмауер буде запитувати дія щодо кожного з запускаються. Після того, як налаштування брандмауера зроблені, програма дозволяє скинути їх і повернуться до налаштувань за замовчуванням.

Настрока SpIDer Gate

Налаштування мережевих інтерфейсів доступна в налаштуваннях брандмауера, це дає можливість використання доступу до віддалених ресурсів. Програма дозволяє визначити індивідуальні правила для кожного підключення, наприклад, можна дозволити або заборонити підключення локальної мережі до інших комп’ютерів або зовні підключення до власного комп’ютера.

Настройка модуля родительского контроля

Таке рішення буде за смаком, вічно стурбованим за своїх дітей та їх психіку, дбайливим батькам. У комплект програми входить модуль батьківського контролю. Що в цьому гадюшнику, яким стає інтернет, буде зовсім не зайвим прибамбасів до продукту безпеки.
Два блоки функцій складають сам Батьківський контроль. Це фільтр веб-адрес і локальний доступ. Тата з мамами можуть легко встановити блокування сайтів з небажаним або сумнівним контентом, а так само більш конкретно вказати тип вмісту, який потрібно заблокувати, наприклад, порнографія, зброю, азартні ігри, тероризм і т. д і т. п… Зацікавить можливість вибрати чати і соціальні мережі в списку блокованою контенту. Привертає створення чорного і білого списку адрес, тобто до сайтів з чорного списку доступ буде завжди заборонений, а з білим думаю все зрозуміло, біле воно і в Африці біле.

Другий блок функцій — це налаштування локального доступу. Це може бути зручно не тільки в домашніх умовах, а і в умовах невеликої компанії, в якій потрібно заборонити доступ до папок з діловою документацією або комерційними таємницями. Користувачі можуть налаштувати в цьому підрозділі доступ до певних папок, дисків і мережевих ресурсів, що б прищавий телепень ненароком не побачив чого-небудь отаке…

Atlansys Bastion

Плавно і без зайвих емоцій підібралися до другого продукту комплекту Dr.Web Бастіон Pro для Windows. В описі цього рішення обійдуся без лірики. Atlansys Bastion Ultimate — це криптографічний захист конфіденційної інформації на робочих станціях. Хто в’їхав про що це я, той читає далі.
Захист інформації здійснюється з допомогою шифрування даних криптостойкими алгоритмами, що гарантують надійний захист від несанкціонованого доступу до конфіденційної інформації. Криптограф підтримує два режими роботи — з допомогою криптоконтейнеров і криптодисков. Для більш зручної роботи з окремими невеликими файлами в Atlansys Bastion включений модуль по роботі з криптоархивами. Він дозволяє створювати зашифрований паролем архів, призначений для спрощеної передачі по мережі Інтернет. Вони можуть бути як традиційними (для їх відкриття буде потрібно наявність Atlansys Bastion), так і саморапаковывающими, де від користувача вимагається тільки знання пароля. Криптограф також підтримує безповоротне видалення даних відповідно до стандартів ГОСТ P 50739-95, DoD 5220.22 M і NAVSO P-5239-26.

Atlansys Bastion Ultimate

Висновок

Підсумуємо, що ми будемо мати придбавши весь цей механізм захисту. За допомогою комплекту (пакету) Dr.Web Бастіон Pro для Windows вирішуємо відразу кілька проблем по захисту комп’ютера від втрати інформації, що вже добре. Dr.Web Security Space Pro допоможе захистити дані від псування внаслідок вірусної атаки, чи крадіжки ззовні через троянські програми. Криптограф Atlansys Bastion, в свою чергу, зашифрує інформацію для того, щоб у разі її втрати, їй ніхто не зміг скористатися.
Придбати Dr.Web Бастіон Pro для Windows можна у партнерів «Аllsoft»

Переконливе прохання до всіх, хто читає, не починайте бійку в коментарях з приводу крутизни того чи іншого антивірусного комплексу. Ця стаття не керівництво до дії, а простий і членораздельный огляд можливостей окремо взятого продукту. Заздалегідь Спасибі.

Огляд створений на основі матеріалів «1Софт»

Розумував сьогодні: Shurawi

Щоб тебе любили — доводиться бути з усіма гарним кожен день. Щоб ненавиділи — напружуватися не доводиться взагалі.